Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

30.04.2022. godine u organizaciji Sportsko rekreacijskog kluba „Baraber extreme team“ iz Belišća i Zajednice športskih udruga Grada Belišća održana je sportska manifestacija pod nazivom „Sportski Weekend u Belišću“. Organiziran je povodom obilježavanja dana Grada Belišća, a trkači su imali pravu poslasticu i izazov birajući između dvije utrke cestovne “Belišćanski cener – utrka kružnih tokova“ i trail utrke „Jugovača trail – reciklaž“, obje sa tri dužinske kategorije.

Cilj ovih utrka je povezivanje cestovnog trčanje kroz urbanu sredinu i trail trčanja kroz prirodne ljepote. Trkači su kod cestovne utrke mogli izabrati dužinu od 2,5 km, 5 km i 10 km, dok su kod trail utrke mogli izabrati dužinu od 5 km, 11 km i 18 km. Naravno za one hrabre i željne novih izazova bilo je moguće uklopiti obje utrke u istom danu.

2. Tina Matoković – Udruga zdravo trčanje

3. Zvjezdana Matkovoić – Udruga zdravko trčanje.

2. Vedran Jesenović –AK Sljeme

3. Daniel Ikica – Udruga zdravo trčanje/MK Hrvatski sokol Osijek.

U cestovnoj utrci na 10 km, u ženskoj kategoriji na postolja su stale:

1. Vlasta Živković – Individualno

2. Mirela Kristek – Šapice

3. Jasna Plemeniti – AU Moslavina u pokretu.

Rezultati:

Kako je ovo za trkače bio neobičan dan jer su imali mogućnost odabira jednu ili dvije utrke, čestitamo svima na ostvarenim rezultatima, no ne smijemo zaboraviti niti naše ostale članove koji su sudjelovali na ovim utrkama, a ostvarili su slijedeće rezultate u kategoriji od 9. do 12. godina Niko Čvagić je zauzeo 5. mjesto. U cestovnoj utrci na 5 km, u muškoj kategoriji Damir Nenadić je zauzeo 5. mjesto, dok je na istoj dionici u ženskoj kategoriji Marija Knežević zauzela 6. mjesto i Jasna Dražić 9. mjesto. U muškoj kategoriji cestovne utrke na 10 km Damir Kligl je zauzeo 4. mjesto, Marko Kučinac 15. mjesto, Ivan Špoljarić 16. mjesto, Ivan Bednaić 17. mjesto, Ivica Lenard 30. mjesto i Ivica Tomin 33. mjesto.

Na trail utrci na dionici od 11 km, u ženskoj kategoriji Marija Knežević je zauzela 8. mjesto i Jasna Dražić 10. mjesto. Na istoj dionici u muškoj kategoriji Noa Čvagić je zauzeo 8. mjesto, Robert Škorvaga 13. mjesto, Ivica Lenard 15. mjesto, Damir Nenadić 16. mjesto i Ivica Tomin 17. mjesto. Na dionici od 18 km u muškoj kategoriji Kruno Tomljanović je zauzeo 4. mjesto i Ivan Špoljarić 7. mjesto.

Posebne čestitke upućujemo ukupnim pobjednicima, koji su istrčali u najkraćem vremenu najveće dužine od 10km i 18 km u obje utrke a to su Jasna Plemeniti i Roko Horak.

Ovaj dan je uz trčanje i zabavu proletio svima, pa vas očekujemo i slijedeće godine. Za provedbu sportske manifestacije posebno se zahvaljujemo našim vrijednim volonterima, članovima Udruge umirovljenih policajaca grada Belišća, policijskim službenicima za prevenciju PU Osječko-baranjske i PP Belišće. Grad Belišće i Grad Valpovo, Turistička Zajednica Grada Belišća, Osječko-baranjska županija, Sportska zajednica Osječko-baranjske županije te sponzorima Hell Energy i Pivovara Osijek d.o.o te medijskim pokroviteljima Gradski radio Belišće, Hrvatski radio Valpovština, Slavonski radio, Slavonska Televizija