Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Dana 27. Studenog 2021. godine u općini Velika, u Parku prirode Papuk održana je najpopularnija treking utrka u Slavoniji, koja je i dio Treking lige Hrvatske u organizaciji Sportsko-rekreacijskog kluba „Baraber extreme team“ Belišće i Javne ustanove Parka prirode Papuk, koja je zadnje kolo Treking lige.

Papuku su se i ove godine vratili njegovi zaljubljenici jer svojim razvedenim grebenima i uvalama, bujnom vegetacijom, karakterističnom florom i faunom, uz obilje izvorske vode, gustu mrežu putova i ostatke kulturne baštine poput srednjovjekovnih građevina našičkog Bedem grada, Ružica grada i Starog grada, predstavlja atraktivno mjesto za održavanje treking utrka.

I ovaj puta smo vidjeli  da na utrku dolaze rekreativci, umirovljenici i djeca, ali isto tako i profesionalni sportaši.

Utrka se odvijala u tri kategorije, od kojih su dvije Active (19 km/900 mnv) i Light (9 km/400 mnv) postavljene u obliku traila, dok je kategorija Challenger (25-28 km/1500 nmv) bila kombinacija trekinga i traila.

Svi oni spretniji i snalažljiviji osvojili su postolja, pa je tako poredak po kategorijama slijedeći:

LIGHT

M do 13 godina

1. Ivan Polak (ShinKyokushin karate klub Moslavina)
  2. Ivan Vid Glavan (AK Fit)
  3. Teo Sladetić (AK Agram)

M stariji

1. Marko Varga (Škola trčanja Orahovica)

2. Nenad Ostojić (AK Okit/DiŠ)
  3. Krešimir Valentić (AK Požega/SRK Baraber)

Žene

1. Tamara Ravnak (ŠD Maksim)
  2. Martina Maloča (SRK Barber)
  3. Sanda Breženji.

Dio članova SRK Baraber je osvojio postolja, a dio je sudjelovao u utrci te su ostvarili slijedeće rezultate u kategoriji Light – 4. mjesto zauzela je Katarina Bandalo, 20.  Marija Knežević, 40. Nela Marušić, 41. Antonela Marušić, 49. Jasmina Đakovac. U kategoriji Active kod muških 78. mjesto zauzeo je Ivica Tomin, 79. Damir Nenadić, dok je kod žena 7. mjesto zauzela Jasna Pavičić. Kako je već navedeno u kategoriji Challenger kod muških 1. mjesto osvojio je Damir Kligl, dok je kod žena 2. mjesto zauzela Martina Maloča.

Da ne bude previše opuštanja, vesela ekipa Barabera za kraj godine najavljuje i zadnje kolo Slavonsko-baranjske trail lige – Božićni Krndija trail u Gazijama. Do tada uživajte u trčanju i vidimo se 26.12.2021. godine.